Autorádia s DVD pro ukrácení dlouhé chvíle

car-1140468_640

Autorádia s DVD se vám mohou na první pohled zdát jako naprostá zbytečnost. S tím, že si člověk na dlouhé cestě rád pustí muziku, poslechne si dopravní zpravodajství nebo své oblíbené CD, aby mu cestování rychleji uteklo, jste se asi určitě setkali. Ostatně, je to naprosto běžná věc. Ovšem DVD v autě se vám může zdát podivné, vždyť řidič za jízdy nemůže video sledovat. To je pravda, ale může si ho poslechnout, zatímco ostatní pasažéři budou sledovat film. A zejména děti to jistě ocení. Navíc ve chvílích čekání, kdy stojíte například v koloně, nebo i na parkovišti, vám jistě nebude nic bránit v tom, abyste si vychutnali svůj oblíbený film. Ovšem DVD není nejdůležitější vlastností samotného autorádia, takže při jeho výběru byste se měli dívat zejména na významnější parametry.

Autorádia s DVD – podle čeho vybírat?

Pokud vybíráte kvalitní multifunkční autorádio, je potřeba si uvědomit, že se jedná pouze o doplněk, a samotné rádio má řadu důležitějších vlastností, na které je třeba se dívat. Předně je to typ auta, pro který je autorádio určeno. Pokud si do vozu Škoda koupíte autorádio určené pro vůz Ford, pak se vám snadno může stát, že nebude sedět a fungovat. A tak to platí vždy. Dále je třeba se dívat na rozměry, aby se vám autorádio do auta vůbec vešlo. Měli bychom se také dívat na to, jestli se jedná o levnější, ale kvalitou horší 1DIN rádio, nebo větší a také lepší 2DIN rádio. Právě u druhých jmenovaných bývají přítomny další doplňující možnosti, jako je přehrávání CD a DVD, navigace nebo spojení s telefonem. Tím se posouvají mnohem dál, a jsou určena pro náročnější zákazníky, kteří si chtějí jízdu autem užít ještě více, a zároveň chtějí zahnat nudu co nejdál od sebe. Mnohdy se autorádia ve svém vývoji posunula tak daleko, že se stala malými počítači, zabudovanými do auta, se vším, co k tomu patří.

DVD autorádia mají své vlastní parametry

Když už se pro 2DIN autorádio DVD rozhodnete, pak byste si měli projít i parametry, které se DVD týkají. Tedy především informace o zvuku a obrazu. Jaké rozlišení má displej, jaký je jeho jas, jak je velká obrazovka a podobně, abyste filmy mohli sledovat pohodlně a v plném komfortu. Samozřejmě ne během řízení, ale třeba po něm. U autorádia je důležitý také jazyk, jakým se ovládá (abyste si s ním vůbec porozuměli a dovedli ho nastavit), a také jeho výstupní výkon a napájení. Zajímat by vás ale měly i doplňkové informace, jako jsou podporované formáty zvuku a videa, bluetooth nebo další vybavení, jako je anténa, SD karta a podobně. Tím, kolik je dnes na trhu autorádií, je sice výběr komplikovanější, ale zároveň jsou splňovány požadavky většího množství zákazníků, a zároveň je mnohem vyšší šance, že najdete takové, které vám bude šité na míru. Více o aktuální nabídce chytrých autorádií se dozvíte naTonyStore.cz.

Napište komentář

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory