Dodge SRT Viper GTS Launch Edition

Dodge SRT Viper GTS Launch Edition

Dceřiná divize automobilky Chrysler – Street and Racing Technology (SRT), která se zaměřuje především na úpravu a vývoj výkonných automobilů, dostala nyní na starost i srdce automobilky Dodge – nejznámější model Viper. A právě nyní přichází na svět jeho limitovaná edice, která dostala název Dodge SRT Viper GTS Launch Edition.

Poprvé se světu ukáže na tradiční automobilové výstavě Pebble Beach Concours d’Elegance v kalifornské Monterey. Vzhledem odkazuje na nejslavnější dobu tohoto modelu, kdy nový vůz dostal modrý lak s dvěma pruhy přes celý vůz.

Ovšem nejzajímavější částí tohoto vozu je bezpochyby motor. Jedná se o celohliníkový agregát, přesněji o vidlicový desetiválec. S objemem 8.4 litru se tedy jedná o stejný motor jako u klasického sériového modelu, ovšem tento je naladěn na 650 koní.

Vrchol točivého momentu nastává až při 813 Nm. Motor pak spolupracuje s manuální šestistupňovou převodovkou Tremec TR6060.

Co ovšem zatím nevíme je cena vozu a kdy se dostane na trh. Vlastně zatím ani není jasné, kolik exemplářů se vyrobí.

Dodge SRT Viper GTS Launch Edition

Napište komentář

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory