Mini John Cooper Works GP

Mini John Cooper Works GP

Pouhých dva tisíce kusů vozu Mini John Cooper Works GP sjede z výrobní linky britské automobilky. A o jaký vůz vlastně jde? Pojďme si to projít pěkně popořadě. John Cooper Works je vlastně tuningová firma, která zpracovává vozy Mini, tedy něco jako AMG či Brabus u německých automobilek. Výsledkem spolupráce s Mini jsou tak sportovní vozy, které vycházejí z klasických sériových verzí. A nejnovějším počinem vzniklým díky této spolupráci je Mini John Cooper Works GP.

O výkon vozu se bude starat čtyřválcový benzínový motor přeplňovaný dvoukomorovým turbodmychadlem Twin-Scroll o objemu 1.6 litru, který disponuje výkonem 218 koňských sil. Maximum točivého momentu je pak 260 Nm. Maximální rychlost vozu je 242 km/h, přičemž hranici sto kilometrů za hodinu pokoří Mini John Cooper Works GP za 6,3 vteřiny.

Jedná se vlastně o malý ostrý hatchback, který nabídne prostor pro dva cestující. Zadní sedačky totiž ve voze úplně chybí, místo nichž je ve vozu výztuha karoserie. Díky absenci zadní řady sedadel se ale obrovsky zvýšil objem kufru, který nyní činí ohromných 723 litrů, což může závidět i nová Škoda Octavia.

Zajímavostí je určitě i čas, který vůz zajel na Nürburgring Nordschleife. Ten totiž činí osm minut a třiadvacet vteřin, čímž překonal svou předchozí generaci téměř o dvacet vteřin.

Jak jsme již zmiňovali na začátku, Mini plánuje vyrobit jen dva tisíce kusů tohoto vozu. Jedná se tedy o velmi výjimečné auto, které bylo sestaveno na oslavu současného modelu, který bude brzy nahrazen novou generací. A od toho se odvíjí i cena, která se bude pohybovat kolem hranice jednoho miliónu korun.

Mini John Cooper Works GP

Napište komentář

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory