Němci si pohráli s Kodiaqem. Výsledkem je výkonnější „tédéíčko“

sportaky.eu_auto-poly_cz_nahledovy

Tuneři si nevybírají a upravují vozy všech kategorií. Bylo proto jen otázkou času, kdy si vezmou na paškál velké SUV Škoda Kodiaq. Přestože se na trhu škodovácký majstrštyk ani neohřál, německá firma DTE Systems připravila vyladěnou verzi pro zájemce o silnější dvoulitrové TDI. To automobilka nabízí výhradně s pohonem všech čtyř kol a dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG.

O úpravcích DTE Systems jste možná doposud neslyšeli. Pravdou je, že firma není tak známá jako někteří jiní němečtí tuneři, ale přesto stojí za povšimnutí, a to nejen v souvislosti s úpravou Kodiaqa. Zabývá se zejména přečipováním pohonných jednotek napříč segmentem osobních aut, nákladních vozidel, a dokonce i traktorů. Nejnovějším počinem je PowerControl pro medvěda z Kvasin.

 sportaky.eu_auto-poly_cz_01
Škoda Kodiaq 2.0 TDI v DTE Systems

 

Tip: Víte o tom, že mladoboleslavská automobilka podražila? Koukněte se na nové Škody Kodiaq ceník.

 

Škoda Kodiaq 2.0 TDI má v sériové verzi 140 kW (190 koní), což sice není málo, ale na oslnivé výkony tato hodnota přesto nestačí. Po návštěvě dílny DTE Systems může mít o 20 kW (27 koní) a 80 Nm více. Přestože se brutální navýšení výkonu nekoná, s SUV se po úpravě jezdí zase o něco lépe. Modul PowerControl se připojuje k centrálním snímačům elektronického managementu pohonné jednotky, zlepšuje odezvu plynového pedálu (pomocí tzv. PedalBoxu) a zrychluje vstřikování.

PowerControl modul lze nastavit na některý ze čtyř předdefinovaných módů, a to v sedmi úrovních. Suma sumárum jde o více než 20 kombinací. Firma DTE Systems sice neuveřejnila konkrétní čísla, ale je více než jisté, že tuning zlepšuje akceleraci o cca 10 %. Zájemce o navýšení výkonu se jistě najde. A kdo ví, třeba se Němci v budoucnu zaměří i na ostatní modely. Výkonnější nová Fabia či Rapid by rozhodně nebyly od věci!

Napište komentář

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory