Opel Astra OPC

Opel Astra OPC

Nejsilnější verze klasického hatchbacku Astra německé autombilky Opel se dočkal je na první pohled opravdu vzrušujícím vozem. Tento hot-hatch, jenž dostal název OPC, se může pyšnit obrovksým výkonem a solidním prostorem pro čtyři cestující.

Poprvé byl tento vůz představen na letošním autosalónu ve švýcarské Ženevě, ovšem až nyní Opel uvolnil bližší specifikace tohoto vozu. Jasné tedy je, že o výkon bude dobře postaráno.

Od klasické Astry se kromě agresivnějšího vzhledu odlišuje verze OPC také rozlišným interiérem, kterému vévodi skořepinové sedačky. Samozřejmostí jsou pak i další technické vychytávky tolik nutné pro takto výkonný vůz, takže jsou v nabídce například brzdy Brembo či adaptivní tlumiče FlexRide.

Opel Astra OPC Video
[iframe src="http://www.youtube.com/embed/Q-3XgrSI-nw" width="80%" height="380"]

Opel Astra OPC je totiž poháněn zážehovým čtyřválcem o objemu dvou litrů, jenž navíc disponuje přímým vstřikováním a spolupracuje s turbodmychadlem. To vše dokáže vyvinout sílu až 280 koní, což je na malý hatchback docela velké stádo. Maximum točivého momentu 400 Nm je pak možno dosáhnout nad 2500 otáček za minutu až do 5000 ot/min.

Maximální rychlost vozu je 250 km/h, stokilometrovu rychlost pak zvládne pokořit za šest vteřin.

Šestistupňová manuální převodovka umožňuje pohon přední nápravy. Samozřejmostí je dnes již známý systém start/stop, přičemž i díky němu je kombinovaná spotřeba vozu přibližně osm litrů na sto ujetých kilometrů.

Zajimavá určitě je také cena, která začíná na částce přesahující 600 tisíc korun. Určitě překvapí, že cena v sousedním Německu má být až o 200 tisíc vyšší, takže se dá očekávat mnohem vyšší prodeje tohoto vozu i do zahraničí. Opel si dal za cíl zabrat alespoň třicet procent ve statistikách prodejů v tomto segmentu automobilů.

Opel Astra OPC
[iframe src="http://i.netcarshow.com/ncs_show.swf?c=Opel&m=2013-Astra_OPC" width="80%" height="380"]

Napište komentář

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory