Peugeot 208 GTi

Peugeot 208 GTi

Že by konečně návrat legendy? V to doufají ve francouzském Peugeotu poté, co se na mola autosalónů dostal nový model Peugeot 208 GTi. Starší generace si jistě vzpomenou na legendární model 205 GTi, který způsobil v osmdesátých letech malou revoluci mezi ostrými hatchbacky. Peugeot totiž do malého auta namontoval motor o objemu 1.9 litru a výkonu skoro 140 koní, díky čemuž se z malé 205ky (vážila jen něco pod 900kg) stala hotová raketa.

Ačkoliv se Peugeot snažil na tento velký úspěch navázat, tak 206RC, natož 207RC zdaleka takové prodejnosti či úspěchů nedosáhly. Ovšem současná situace, kdy se stále více zákazníků vrací k menším a tudíž levnějším vozům může nahrát segmentu ostrých hatchbacků. A právě proto se rozhodli ve Francii oživit slavnou značku GTi, díky čemuž světlo světa spatřil nový Peugeot 208 GTi. Právě s tímto vozem se chce stát Peugeot jedničkou v segmentu ostrých malých hatchbacků.

Na rozdíl od verze 207RC nový model zhubl skoro o sto kilo a navíc nabrat na síle. Benzínový motor o objemu 1.6 litru totiž disponuje výkonem celých dvou set koňských sil, což je nárůst o 25 koní. S tímto motorem dokáže 208GTi jet rychlostí až 230 Km/h, přičemž stokilometrovou rychlost pokoří za dobu kratší než sedm vteřin.

U motoru ještě chvíli zůstaneme, jelikož se jedná o velice povedený agregát, který můžete znát i z malého Mini. Zejména fakt, že Peugeot do vozu nasadil manuální šestistupňovou převodovku s krátkými převody, dělá z Peugeotu 208GTi malého ďábla. Maximum točivého momentu 275 Nm je dostupných již od 1750 otáček za minutu, což je neuvěřitelné číslo. Zvuk motoru sice v nízkých otáčkách není žádná sláva, ovšem pokud jej vytočíte trochu výše, i zvuk motoru se zlepší.

I interiér vozu je vyveden ve sportovním duchu. Uvnitř vozu najdete především kombinaci černé a červené barvy s hliníkovými doplňky. Extravagantně tvarované sedadla nabídnou kvalitní svezení, a to i při ostřejší jízdě. Již základní výbava Peugeotu 208GTi nabízí dvouzónovou klimatizaci, parkovací asistent či hliníková kola.

Vůz se bude v ČR prodávat na začátku léta letošního roku, přičemž cena by měla startovat na hranici půl miliónu korun.

Peugeot 208 GTi

Napište komentář

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory