Volkswagen Scirocco GTS

Volkswagen Scirocco GTS

Volkswagen se snaží výrazněji zvýšit prodeje modelu Scirocco, i proto přišel na autosalón do Lipska s novou edicí tohoto automobilu. Nové Scirocco dostalo přízvisko GTS a určitě zaujme potencionální zákazníky minimálně svým sportovním vzhledem.

Ten má odkazovat na slavnou éru tohoto automobilu z let minulých, konkrétně ze 70. a 80. let dvacátého století. Scirocco GTS tak dostalo dva černé pruhy doplněné dvěma tenkými červenými pruhy po krajích. Červená barva byla dále použita i na brzdové třmeny a zrcátka, takže výsledná barevná kombinace je velmi povedená.

Interiér dostal hodně tmavý nádech a skoro celý je v černé barvě prošívaná červenou nití, až na pár doplňků. Pro někoho tak může vnitřek vozu působit poněkud stereotypně až depresivně.


Pod kapotu vozu se pak dostal dvoulitrový motor TSI, tedy klasický benzínový motor s turbem, který produkuje sílu až 210 koní. I díky tomu zvládne Scirocco zrychlit na 100 km/h pod sedm vteřin.

S motorem pak spolupracuje šestistupňová manuální převodovka. Za příplatek je ovšem možné dostat i automatickou převodovku DSG.

Pokud se ptáte, proč si ve VW vzali inspiraci právě ve starém modelu Scirocco, tak vězte že je tomu právě třicet let, co vyjelo první Volkswagen Scirocco z výrobní linky.

Volkswagen Scirocco GTS

Napište komentář

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory