Výběr správného autorádia zvládne i laik

driver-1149997_640

Nejste žádným fanouškem do autorádií? Rozhodně to neznamená, že byste nedokázali vybrat a koupit to správné. Cesta k němu je více než jednoduchá. Podívejte se spolu s námi na několik rad, díky kterým koupi autorádia a zapojení autorádia zvládnete rychle a v pohodě. Výsledný produkt bude zaručeně přesně podle vašich představ.

Jaký typ autorádia?

Nejprve se podívejme na základní typy autorádia, se kterými se můžeme na našem trhu sehnat. Prvním variantou je 1din autorádio, které je ve svém provedení menší. Může nabídnout jenom základní displej, stejně jako je možná alternativa s displejem dotykovým a vysouvacím. Pokud právě ten chceme, můžeme vsadit i na oblíbenější 2din autorádio. To je svými rozměry již zhruba dvojnásobné. V rámci sortimentu současných automobilů není ani u těchto typů problém s montáží.

Zapomenout nesmíme ani na další rozdělení dle konkrétního typu autorádia. O co konkrétně půjde? O to, zda se bude jednat o speciální autorádio, nebo univerzální autorádio. První sice nepochází přímo od samotné automobilky, ale je kompatibilní s konkrétním modelem vozu. A to jak designově, tak z hlediska celkového propojení a maximálního využití ovládání a nastavení vozu přes displej. Druhá varianta může nabídnout mnohdy omezené možnosti, ale na druhou stranu potěší tím, že tento typ autorádia je v podstatě vhodný pro jakýkoliv vůz. Na českém trhu si jednuše pořídíte autorádio fordautorádio škoda,autorádio vw a mnoho univerzálních autorádií.

Jaký hardware a software pro 2din autorádio?

Výběr současných moderních 2din autorádií se v podstatě nijak neliší od toho, když vybíráme nový tablet, nebo mobilní telefon. I autorádio je dnes vybavené procesorem, stejně jako operační pamětí. Čím jsou parametry lepší – tedy vyšší, tím vyšší máme také jistoty svižného fungování a rychlého reagování. Na to může mít vliv i operační systém. Dnes dominuje Windows CE, ale i tolik oblíbený Android. Volba operačního systému má vliv nejenom na stabilitu a funkčnost, ale i na různé další vlastnosti. Můžeme si doinstalovat řadu aplikací, můžeme se připojit k internetu, nebo si třeba zahrát hry. Ideální při delším čekání.

Autorádia už nejsou jenom hudební přehrávače

Pokud zvolíme běžné a v podstatě obyčejné 1din autorádia, jsme omezeni jenom na poslech hudby. Nejenom skrz FM a AM tuner, který nám naladí a uloží dostupné stanice. Můžeme si poslechnout také hudbu vlastní. Formát MP3 je základem, přičemž moderní typy umí nabídnout i řadu dalších kompatibilit.

Pokud se podíváme na modernější typy autorádií 1din, které mají displej, nebo se zaměříme přímo na 2din autorádia, jsou možnosti ještě zajímavější. Na displejích tak můžeme přehrát AVI, ale i jiná videa. A to jak celé filmy, tak i hudební klipy. Zobrazit však můžeme také obrázky, stejně jako řadu dalších souborů. Multimediální centrum v našem voze je realitou.

Autorádio by mělo být moderní vstupy a výstupy

Autorádio s DVD nebo CD mechanika se sice dostává do minulosti, ale stále platí, že je důležitou součástí. Kromě ní bychom se mněli zaměřit také na modernější vstupy, které by současné autorádio mělo mít. Může to být třeba slot pro paměťové karty. Stejně tak by to měl být i vysokorychlostní USB stup, který vám umožní propojit náš flash disk. Poměrně běžným standardem je i AUX vstup, pomocí kterého jednoduše a kabelem připojíme náš MP3 přehrávač.

Zapomínat bychom neměli ani na bezdrátová propojení. Technologie Bluetooth je skvělou volbou, jak spárovat náš mobilní telefon. A to nejenom ve chvíli, kdy chceme streamovat hudbu přímo z našeho mobilu, a to bez kabelů.

Jsou funkce, které nahradí další přístroje

Že může být autorádio všestranným pomocníkem, to dokládají informace o tom, že dokáže nahradit i řadu dalších produktů. Díky spárování vašeho mobilu můžete moderní autorádia využívat i jako handsfree. Bezpečné telefonování během jízdy je zaručeno. Autorádio s navigací přesně najde vaši polohu, stejně jako vás bez problémů dovede do cíle. U autorádia s displejem můžete hravě připojit třeba i parkovací kameru. Couvání nejenom na parkoviště bude od té doby skutečnou hračkou pro každého.

Napište komentář

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes Online. | Thanks to Highest CD Rates, WordPress Themes and WordPress Themes Directory